27 maja 2021 Udostępnij

Najlepsze przenośne sprężarki powietrza do opon samochodów ciężarowych

Wydaje mi się, że wszystkie cztery twoje opony wypełnione powietrzem to przepis na katastrofę. Jeden mały gwóźdź, śruba, a może rozbity kawałek szkła i twój dzień jest zrujnowany. A jeśli nie masz dobrego koła zapasowego, sprawnego podnośnika i klucza do kół, twój zły dzień może szybko stać się brutalnie zły. Dobra przenośna sprężarka powietrza może sprawić, że taka katastrofa stanie się tylko drobną niedogodnością. Oto kilka przenośnych sprężarek powietrza, które będą miłym dodatkiem do Twojego bagażnika lub skrzynki z narzędziami.

Pracuje cicho i szybko napełnia opony

Przenośna sprężarka powietrza TIrewell to ładne i niezawodne urządzenie. Pracuje ciszej niż większość, z bardzo niewielkimi wibracjami. Napompowanie opony 195/65/R15 od zera do 35 PSI zajmuje około dwóch minut.

Producent twierdzi, że maksymalne ciśnienie to 150 PSI, ale my nie byliśmy w stanie wytworzyć takiego ciśnienia. Ciśnienie maksymalne wynosiło średnio około 100 PSI. Jest to nadal więcej niż wystarczająca wydajność, niż kiedykolwiek będziesz potrzebował do napełnienia opony samochodu lub ciężarówki.

Kompresor ten może być zasilany z zapalniczki samochodowej lub bezpośrednio z akumulatora za pomocą zacisków akumulatora.

W zestawie znajduje się wąż o długości 5 metrów, a także dwuletnia gwarancja.

Przewód zasilający jest nieco krótki. Jeśli masz dużą ciężarówkę i musisz napełnić oponę, która znajduje się najdalej od akumulatora, możesz naciągnąć go do granic możliwości.

Plusy:

Wady:

opony

Łatwa do przenoszenia i przechowywania

Przenośny kompresor powietrza Kensun spełnia swoje zadanie. Jest nieco hałaśliwa, a napełnienie opony trwa dłużej niż w przypadku większości urządzeń, ale udaje się ją napełnić.

Sprężarka Kensun ma naprawdę ładną konstrukcję, jest łatwa do przenoszenia i przechowywania. Jest dostarczana z wyściełaną walizką transportową, więc nie musisz się martwić, że będzie się obijać w skrzynce z narzędziami lub w łóżku ciężarówki.

Jedną z najlepszych cech przenośnego kompresora powietrza Kensun jest to, że działa on zarówno na prąd zmienny, jak i stały. Można go więc podłączyć do zapalniczki samochodowej lub do gniazdka elektrycznego.

Jest on objęty dwuletnią gwarancją. Istnieje wiele recenzji stwierdzających, że obsługa klienta jest znakomita. To jest miło wiedzieć, przy zakupie produktu, który zawiera silnik.

Plusy:

Cons:

To jest dobra, twarda jakość Dewalt

Firma Dewalt od dawna produkuje bezprzewodowe narzędzia zasilane bateriami. Przenośny kompresor powietrza Dewalt może być zasilany z zapalniczki samochodowej, akumulatora 20V Dewalt lub można go podłączyć do ściany.

Urządzenie jest wyposażone w mocną sprężarkę o maksymalnym ciśnieniu 160 PSI, która pompuje opony szybciej niż większość przenośnych sprężarek powietrza. Posiada również tryb opróżniania, który pozwala usunąć powietrze z opony lub materaca powietrznego w rekordowo krótkim czasie. Przewody zasilające i węże są wystarczająco długie, aby można je było poprowadzić wokół większości lekkich ciężarówek.

Urządzenie jest wykonane z wytrzymałego plastiku z solidnymi gumowymi nóżkami. To urządzenie zostało skonstruowane tak, aby wytrzymać uderzenia, czy to na placu budowy, czy w łóżku Twojego pickupa.

W przenośnej sprężarce powietrza Dewalt zastosowano funkcję automatycznego wyłączania. Kompresor wyłącza się automatycznie przy żądanym ciśnieniu, które zostało ustawione. Cyfrowy odczyt sprawia, że korzystanie z tej funkcji jest naprawdę łatwe.

Byliśmy zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że opona samochodu ciężarowego może być napompowana od zera do 35 PSI na jednym w pełni naładowanym akumulatorze 20V.

Ten kompresor jest również wyposażony w jasną lampkę LED i pokładowy schowek na akcesoria.

Plusy:

Minusy:

Niezła sprężarka, która pomoże Ci wyjść z kłopotów

Przenośna sprężarka powietrza Viair jest miła i niezawodna jako awaryjna pompka do opon. Bez problemu napompuje oponę samochodu ciężarowego. Po prostu nie widzę tej sprężarki jako produktu do codziennego użytku.

Wyposażona jest w wąż powietrzny o długości 16 stóp i przewód zasilający o długości 9 stóp, dzięki czemu może być używana w większości pojazdów. Nie jest wyposażony w adapter do zapalniczki, zamiast tego posiada kilka wytrzymałych zacisków, które podłącza się bezpośrednio do akumulatora.

Działa powoli, ale napełni Twoją oponę. Jest dość cicha i wibruje w bardzo niewielkim stopniu.

W wielu opiniach klientów można znaleźć informację, że ciśnieniomierz jest niedokładny. My nie mieliśmy tego problemu. Te opinie są prawdopodobnie spowodowane tym, że użytkownik nie wyłączył kompresora przed sprawdzeniem manometru.

Plusy:

Cons:

Szybko napełniający się kompresor za niską cenę

Przenośna sprężarka powietrza Joyroom to kompresor o maksymalnym ciśnieniu 150 PSI, który napompuje oponę lekkiego samochodu ciężarowego z płaskiej do 35 PSI w około trzy minuty.

Jest zasilany tylko prądem stałym i dostarczany z adapterem do zapalniczki samochodowej. Wytwarza bardzo dużo powietrza za tę cenę. Jest to jeden z najtańszych kompresorów, jakie recenzowaliśmy.

Funkcja automatycznego wyłączania działa dobrze, a cyfrowy miernik jest dokładny w porównaniu z ciśnieniomierzem do opon.

Przenośne kompresory powietrza mają tendencję do gorącej pracy. Ten działa trochę goręcej niż większość.

Kompresor Joyroom jest wyposażony w przewód zasilający o długości 10 stóp i zdecydowanie za krótki wąż powietrzny. Oświetlenie LED jest zdecydowanie jednym z najjaśniejszych spośród wszystkich przenośnych kompresorów powietrza, które sprawdziliśmy.

Plusy:

Wady:

Zaskakująco wydajna jak na tę cenę

Przenośna sprężarka powietrza Vaclife okazała się być sporym zaskoczeniem. Naprawdę nie spodziewałem się wiele po niedrogiej sprężarce powietrza (najniższa cena na tej liście), która wykonana jest z lekkiego plastiku. Ale powiem ci coś, ten kompresor pompuje trochę powietrza. Jest głośna i nagrzewa się, ale napompowała oponę lekkiej ciężarówki w około dwie i pół minuty.

Obawiałbym się upuszczenia tego urządzenia, a nawet przewrócenia go na łóżku mojej ciężarówki. Nie jest to urządzenie bardzo wytrzymałe.

Producent twierdzi, że jego maksymalne ciśnienie wynosi 150 PSI. my mogliśmy uzyskać tylko około 95 PSI max. Nie jest to problem, ponieważ jest to całe ciśnienie, które powinno być potrzebne do napełnienia każdej opony.

Vaclife jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania oraz lampkę kontrolną LED.

Vaclife oferuje dożywotnią gwarancję na wady.

Plusy:

Wady:

Płynna i cicha praca

Przenośna sprężarka powietrza NoOne to ładny kompresor, który spełnia swoje zadanie. Jest to najpłynniej działający kompresor na tej liście. Prawie nie wibruje i pracuje dość cicho. Jest jednak gorąca.

NoOne potrzebuje trochę więcej czasu niż większość, aby napompować oponę ciężarówki, ale pompuje ją.

Solidne gumowe podkładki pod stopami utrzymują ją pewnie na podłożu podczas pracy. Nie chce podskakiwać, ani nawet chodzić, jak to się dzieje w przypadku wielu przenośnych sprężarek powietrza.

Urządzenie jest wyposażone w lampę roboczą LED i jest dostarczane z torbą podręczną ułatwiającą przenoszenie i przechowywanie.

Cyfrowy ciśnieniomierz jest bardzo dokładny i ułatwia ustawienie funkcji automatycznego wyłączania na żądane ciśnienie.

NoOne oferuje trzy lata gwarancji na ten produkt.

Plusy:

Wady:

Kiedy masz do zrobienia poważne napełnianie opon

Nadszedł czas, aby zająć się tym na poważnie. Przenośna sprężarka powietrza Viair 400P to bestia z pompą. Ten kompresor jest przeznaczony dla osób, które muszą regularnie napełniać duże opony.

Producent twierdzi, że maksymalne ciśnienie wyjściowe w Viair 400P wynosi 150 PSI i rzeczywiście jest to 150 PSI.

Kompresor ten jest zamontowany na tacy antywibracyjnej z czterema gumowymi przelotkami. Urządzenie prawie nie wibruje i jest jedną z cichszych sprężarek, które sprawdziliśmy.

Jest on zasilany prądem stałym i wyposażony w wytrzymałe zaciski akumulatora. Nie posiada adaptera zapalniczki samochodowej. Jest to prawdopodobnie dobra rzecz, ponieważ silnik o wysokim natężeniu prądu, który napędza ten kompresor, najprawdopodobniej przepaliłby bezpiecznik zapalniczki samochodowej.

Manometr jest umieszczony na dźwigniowym zaworze uchwytu. Uchwyt jest nachylony pod kątem około 90 stopni. Kąt ten stwarza problemy przy próbie przymocowania go do niektórych kół.

Przenośny kompresor powietrza Viair jest dostarczany z torbą do przenoszenia. Sprężarka jest zdecydowanie lepszej jakości niż torba. Torba mogłaby być lepsza.

Ten kompresor ma ładny wąż o długości 25 stóp i jest w stanie wypełnić największą oponę ciężarówki off road.

Plusy:

Cons:

Niedrogi kompresor, na którym można polegać

Jest to bardziej wytrzymała wersja przenośnej sprężarki powietrza Kensun, która pojawiła się wcześniej w tym przeglądzie. Podobnie jak wszystkie produkty Kensun, działa dobrze i jest niezawodnym elementem wyposażenia.

Ten kompresor działa zarówno na 12-woltowym akumulatorze samochodowym, jak i na prądzie domowym. Można więc podłączyć go do ściany w garażu, aby napompować oponę.

Jeśli szukasz niedrogiej, przenośnej sprężarki powietrza, która Cię nie zawiedzie, to jest to dobry wybór.

Ten kompresor Kensun jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, światło robocze LED i jest objęty dwuletnią gwarancją. Nie jest to zły wybór za tę cenę.

Plusy:

Cons:

Bezprzewodowa swoboda dla tych, którzy szybko uzupełniają paliwo

Umieściłem przenośny kompresor powietrza Milwaukee na tej liście, ponieważ uwielbiam narzędzia Milwaukee. Seria narzędzi M12 wykorzystuje mały akumulator 12 V, który zasila wszystko, od bezprzewodowej wiertarki po bezprzewodowy odkurzacz.

Przenośny kompresor powietrza Milwaukee nie ma przewodów zasilających. Nie podłącza się go do akumulatora samochodowego ani do gniazdka elektrycznego. W pełni naładowany akumulator M12 dostarczy wystarczająco dużo energii, aby napompować większość opon samochodów ciężarowych od zera do pełna.

Kompresor ten prawie nie wibruje i nie wytwarza dużego hałasu. Wytrzymała, odporna na uderzenia obudowa pochłania większość tego nonsensu.

Jest wyposażony w ładny mosiężny uchwyt, który łatwo mocuje się do każdego trzpienia opony, bez przecieków.

Jedynym problemem tego przenośnego kompresora powietrza jest to, że aby działał, musisz mieć pod ręką w pełni naładowane akumulatory M12. A kiedy już wyczerpiesz baterie, musisz poczekać, aż się naładują, zanim będziesz mógł znowu zacząć pracę.

Plusy:

Wady:

Moim ulubionym przenośnym kompresorem powietrza na tej liście jest DEWALT DCC020IB 20V Max Inflator. Uwielbiam sposób, w jaki działa na trzech źródłach zasilania. Mając pod ręką w pełni naładowany akumulator 20 V Dewalt, zawsze będziesz w stanie napompować oponę, niezależnie od sytuacji. Kompresor jest mocny i trwały. Jakość Dewalt ponownie zwycięża.

Szukasz przenośnego kompresora powietrza, który mógłbyś trzymać w swojej ciężarówce w razie nagłej potrzeby, czy też szukasz kompresora, który pozwoli Ci obniżyć ciśnienie w oponach na szutrze i podnieść je z powrotem do wartości wymaganych na drodze? Jeśli planujesz napełnić 33-calowe opony, będziesz potrzebował kompresora o większej wydajności niż w przypadku, gdy potrzebujesz tylko uzupełnić ciśnienie w oponach raz na jakiś czas.

Bądź więc mądry. Nie oczekuj od tańszej przenośnej sprężarki powietrza więcej, niż jest w stanie zapewnić.

Przenośne sprężarki powietrza zużywają dużo prądu. Dlatego zawsze miej włączony silnik, gdy zasilasz sprężarkę z pojazdu. Takie sprężarki dość szybko zabiją akumulator samochodowy. Jeśli masz możliwość użycia zarówno zacisków zapalniczki, jak i akumulatora, zawsze używaj zacisków akumulatora. Zapalniczki są zazwyczaj zabezpieczone bezpiecznikiem 15 amperowym. Silniki elektryczne pobierają więcej prądu, gdy się nagrzewają, więc łatwo można przepalić bezpiecznik, uruchamiając gorącą sprężarkę.

Nie pozwól, aby przenośna sprężarka powietrza pracowała zbyt długo. Dziesięć minut wydaje się być akceptowalną ilością czasu przed wyłączeniem, aby pozwolić jej ostygnąć. Niektóre sprężarki wyłączają się automatycznie, gdy stają się gorące. Normalny czas stygnięcia wynosi od 10 do 15 minut.

Jeśli ciśnieniomierz na sprężarce wystrzeliwuje do maksimum zaraz po włączeniu, masz zatkanie. Gdzieś pomiędzy sprężarką a trzonem opony jest zatkany, w tym trzon.

Ciśnienie powietrza i objętość powietrza to dwie różne rzeczy. Objętość to ilość powietrza w oponie, a ciśnienie to siła, z jaką powietrze napiera na wnętrze opony. Dlatego mniejsze opony potrzebują mniejszej objętości powietrza, aby wytworzyć większe ciśnienie.

Uważam, że wiele negatywnych opinii o oponie, która nie chce się napełnić lub napełnianie trwa zbyt długo, jest spowodowanych tym, że operator próbuje napełnić oponę, w której jest nieszczelność. Najmniejszy przeciek znacznie wydłuża czas potrzebny do napełnienia opony.

Dlatego przy napełnianiu opony należy zachować ostrożność. Nadmierne napompowanie może spowodować bum. Należy używać funkcji automatycznego wyłączania, jeśli kompresor jest w nią wyposażony.

You May Also Like:

Frank Loumena jest niezależnym pisarzem, który specjalizuje się w technologii motoryzacyjnej. Uwielbia samochody, ciężarówki, motocykle i wszystko, co się rusza. Jego ulubionymi osobami są żona i trzy duże, szalone psy.

Patryk Wójcik

Redakcja swt4x4.pl