26 stycznia 2017 Udostępnij

Car Detailing - na czym polega?

W ostatnich latach coraz popularniejsze są różnego typu zabiegi kosmetyczne na samochód. Wszystkie czynności z tym związane zyskały miano car detailingu, które już niemal oficjalnie funkcjonuje w naszym kraju.

Jednak dla wielu osób pojęcie to jest nie do końca jasne i klarowane, nie wszyscy także korzystają z zalet jakie daje, ale my dziś przybliżymy ten temat i postaramy się przekonać do wypróbowania niektórych z opcji car detailingu.

Co to jest car detailing?

Ogólnie mówiąc jest to szereg czynności które przywracają blask i nienaganny stan Twojego auta. Na car detailnig składa się sporo zabiegów i czynności, których nie da się tak pokrótce opisać w kilku słowach. Car detalinig doskonale sprawdza się zarówno przy autach używanych, nowych, ale również przy autach zabytkowych. Głównym celem zabiegów car detailingu jest przywrócenie blasku karoserii samochodowej.

Są to bardzo dokładne i pieczołowite prace, które zajmują niekiedy sporo czasu, ale efekt jaki dają olśniewa. W trakcie zabiegów car detailingu eliminowane są wszelkiego typu zarysowania, mikroubytki jakie są wynikiem uszkodzeń mechanicznych oraz zabrudzenia. Po tych czynnościach na powłokę lakieru nakładana jest warstwa sealantu oraz wosku, co daje bardzo dobre efekty w odzyskiwaniu blasku i splendoru karoserii.

Przy tych czynnościach nie zapomina się również o wszystkich elementach wewnątrz auta. W zależności od wieku auta, car detailing będzie się zajmował również bardzo dokładnym czyszczeniem nadkoli, komory silnika i samym silnikiem, szyberdachu oraz deski rozdzielczej.

Renowacja samochodu

Car detailing to dużo więcej niż pranie

Nie wierzmy w słowa że car detailing to pranie tapicerki i mycie karoserii. Jeśli ktoś nazywa takie usługi car detailingiem, to jest to dalekie od prawdziwych czynności właściwego car detailingu. Tak naprawdę jest to niemal SPA dla auta, które w kilka dni przywraca jego świetność. W trakcie wszystkich zabiegów nie zapomina się o żadnych, nawet najmniejszych częściach i zakamarkach auta. Tutaj ma wszystko lśnić i zachwycać właściciela, a jazda samochodem ma być prawdziwą przyjemnością.

Pierwszym etapem jest mycie auta, później przywraca się blask i gładkość karoserii. Jeśli lakier jest już idealnie gładki, pora na korektę. Korektę lakieru wykonuje się przy pomocy kilku specjalnych past, zaczynając od najmocniejszej, a kończąc na najbardziej delikatnej. Car detailing obejmuje także czyszczenie reflektorów, nadkoli i części plastikowych karoserii. Po tych czynnościach zabezpiecza się lakier specjalnym preparatem.

Car detailing - wnętrza auta

Po zakończeniu pracy na zewnątrz pora na wnętrze samochodu. Również tutaj dokładnie czyści się wszelkie zanieczyszczenia, a na końcu zabezpiecza woskiem.

Patryk Wójcik

Redakcja swt4x4.pl