2 marca 2021 Udostępnij

10 wskazówek dotyczących czyszczenia białych samochodów

Niewiele rzeczy jest tak satysfakcjonujących jak skrupulatnie czysty samochód - tym bardziej, biały. Pomimo tego, jak świeżo wygląda biały samochód, siedząc tam w partii, wielu ludzi są odkładane od zakupu ich, ponieważ zakładają, że będą one dużo trudniejsze do utrzymania w czystości w porównaniu do ich ciemnych odpowiedników kolorowych. Prawda jest taka, ciemne kolorowe samochody są trudniejsze do czyszczenia, a białe samochody przychodzą z ich trudności, ale z niektórych białych wskazówek czyszczenia samochodu, można utrzymać wygląd samochodu w dłuższej perspektywie. Co ważniejsze, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo odbarwienia lakieru po zastosowaniu się do tych wskazówek dotyczących czyszczenia białych samochodów.

Oto 10 wskazówek do czyszczenia białego samochodu, które pomogą Ci umyć samochód jak profesjonalista na swoim podjeździe, a nawet jeśli nie posiadasz białego trzymać się, jak niektóre z tych porad i technik mycia nie są po prostu zarezerwowane do użytku na jaśniejszych samochodów kolorowych. Podobny plan ataku, aczkolwiek podchodzący w przeciwny sposób może zdziałać cuda dla ciemnych samochodów kolorowych też.

Oceń stan swojego pojazdu

Wydaje się, że to nie jest oczywiste, prawda? Mam na myśli, kto podchodzi do samochodu i zaczyna myć bez oceny, co oni są przeciwko? Nie ty, ponieważ jest to kluczowy krok. Musisz określić, jak brudny jest Twój samochód, zanim wyciągniesz wiadra, węże, ręczniki z mikrofibry i materiały czyszczące. Czy samochód jest pokryty drobnym pyłem, błoto caked na wahacze, są tam plamy soku z drzew, lub ptasie odchody na farbie?

W zależności od tego, jak dużo i jak trudne brud masz do obsługi, może trzeba cały arsenał produktów do czyszczenia samochodu na szybkie mycie touchup. Zbadaj również sam samochód. Starszy samochód może potrzebować całego reżimu czyszczenia z pastami polerskimi, glinkami i woskami, aby chronić lakier, podczas gdy nowy samochód może nadal mieć swoją solidną, przezroczystą, nienaruszoną powłokę ochronną.

Przeczytaj etykietę na produkcie

Upewnij się, aby przeczytać etykietę przed zastosowaniem czegokolwiek do swojego pojazdu. To jest naprawdę łatwe do wyboru produktu, rozmazać trochę na samochodzie, aby zobaczyć "jak dobrze" to jest, ale nie wszystkie produkty czyszczące samochodowe są uniwersalne. Niektóre mogą clear coat i inne wykończenia, lub, w najgorszym przypadku, uszkodzić farbę swojego samochodu.

Czytanie instrukcji na etykiecie pomoże zaoszczędzić farbę, czas i pieniądze, zapewniając, że używasz zalecanej ilości produktu do danego zadania.

Użyj "Three-Bucket" System

Celem głębokiego czyszczenia pojazdu jest usunięcie większości zanieczyszczeń z powierzchni pojazdu. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest umycie lub spłukanie samochodu brudną wodą, ponieważ mija się to z celem czyszczenia i kończy się ponownym wprowadzeniem tych samych zanieczyszczeń, których próbowałeś się pozbyć.

To właśnie tutaj system czyszczenia z trzema wiadrami jest przydatny. Co ty robisz jest wypełniać jeden wiadro z czystą mydlastą wodą i inny wiadro z prostą wodą. Drugi wiadro z czystą wodą jest dla opłukiwania twój cleaning mitt przed zanurzać je z powrotem w wiadro z mydlastą wodą. Trzeci kubeł jest specjalnie zarezerwowany dla kół, opon i spodu samochodu bezpośrednio pod drzwiami, ponieważ te często gromadzą dużo brudu i piasku.

Umyj koła

Jedna prosta rada podczas czyszczenia białego koloru samochodu lub jakiegokolwiek koloru w tej sprawie jest umyć koła przed myciem ciała. Wiem, że to idzie wbrew "zdrowemu rozsądkowi", ale ważne jest, aby umyć oponę pierwszy, ponieważ ciemny pył hamulcowy pianę generowane przez mycie opon jest znacznie bardziej widoczne i nieestetyczne na ich powierzchni.

Mycie kół najpierw przed karoserią pojazdu oznacza, że wszelki nadmiar lakieru, który zetknął się z otaczającym go lakierem, można łatwo usunąć po przejściu do mycia kontaktowego, zamiast ponownie brudzić lakier, gdyby opony były myte jako ostatnie.

Bardzo ważne jest, aby używać środka czyszczącego przeznaczonego do danej marki opon i typu felg. Jeśli nie masz pewności, użyj środka czyszczącego o najmniejszej mocy.

Mycie samochodu

Prawdopodobnie myślałeś, że mycie nastąpi później, ale tak naprawdę to właśnie od mycia samochodu zaczyna się Twoja przygoda z czystym samochodem. Ten krok pomoże Ci pozbyć się luźnych zanieczyszczeń, takich jak brud, kurz i błoto, z powierzchni samochodu.

Ale zanim pójdziesz do przodu i zacząć atakować farbę z wash mitt, moczyć samochód pierwszy zmiękczyć niektóre brud i usunąć większe kawałki brudu. Następnie można zastosować wodę z mydłem przeznaczoną do mycia samochodu na zewnątrz samochodu. Unikaj środków do mycia naczyń i płynnych detergentów, ponieważ zawierają one składniki, które mogą usunąć wosk i uszkodzić lakier.

Jedna zabawa i skuteczny biały samochód czyszczenia wskazówka musisz obserwować centra wokół przy użyciu kolorowego produktu do mycia. Pomysł za pomocą kolorowego roztworu czyszczącego zamiast standardowego jest zapewnienie pewnego kontrastu z lakierem. Jest to łatwiejsze do odróżnienia, powiedzmy, niebieski lub różowy kolor pianki na białym kolorze lakieru. W ten sposób istnieje większe prawdopodobieństwo, że powierzchnia samochodu zostanie dokładnie umyta.

Możesz również rozważyć użycie kolorowej rękawicy do mycia samochodu, ponieważ biały samochód nawet z kolorowymi środkami czyszczącymi może być dość nudny dla oka. Chociaż kolorowy mitt nie robi ogromnej różnicy do ogólnego poziomu czystości, to daje oko coś skupić się na. W połączeniu z kolorowym produktem czyszczącym, jesteś prawdopodobne, aby dać samochód bardziej dokładne czyszczenie niż gdybyś użył bezbarwnego rozwiązania i białej rękawicy.

To samo można powiedzieć o ręcznikach, których używasz do wysuszenia samochodu z. Zamiast wycierania samochodu z trochę podświadomości rozmycia, co do części, które zostały objęte, co może spowodować w niektórych obszarach są pomijane, przy użyciu kontrastujący kolor pomoże swój umysł w śledzeniu obszarów, które zostały objęte.

Kolorowe mitenki i ręczniki nie dodać wiele, ale jeśli szukasz, aby osiągnąć najlepszy wynik na białym samochodzie, to warto rozważyć.

Przygotuj powierzchnię

Teraz, gdy skończyłeś z mycia samochodu, będzie łatwiej zauważyć głęboko osadzone skazy, takie jak zadrapania, swirls i utlenianie w farbie. Teraz, uruchomić rękę nad powierzchnią samochodu, aby poczuć, czy są związane zanieczyszczenia, które nie zejdą podczas mycia. Jeśli znajdziesz jakieś, po prostu użyj bar gliny, aby usunąć te trudniejsze skazy wraz z woskiem wcześniej zastosowanym do pojazdu.

Zadrapania są nieco trudniejsze do obsługi, a proces będzie wymagać użycia związku, choć może to zająć więcej niż jedno zastosowanie, aby ukryć zarysowania. Aby ukryć głębsze zadrapania, może być potrzebny retusz lakieru.

Polerowanie dla dodatkowego połysku

Po zakończeniu mycia samochodu i powierzchnia jest gotowa, można iść do przodu i polerowania pojazdu na dodatkowy wysoki połysk wygląd, który może dać lakier lustro jak wykończenie. Ten krok jest opcjonalny i może być pominięty bez długotrwałego uszkodzenia farby, ale jeśli zdecydujesz się, możesz zastosować polerowanie ręcznie lub za pomocą polerki o podwójnym działaniu.

Wosk Aby chronić

Niezależnie od tego, czy używasz produktu przeznaczonego specjalnie do białych samochodów, czy nie, woskowanie jest bardzo ważną techniką ochrony lakieru Twojego samochodu. Zapewnia połysk i jedwabiście gładkie chronione wykończenie, które pomaga odpychać brud, film drogowy i chronić lakier przed promieniami UV, ptasimi odchodami, sokami z drzew lub czymkolwiek żrącym, co może wylądować na pojeździe.

Nierealistyczne jest myślenie, że świeżo wypolerowany i nawoskowany samochód zachowa czysty wygląd na zawsze, ale przynajmniej wiesz, że każdy brud, który ma kontakt z samochodem, spoczywa na warstwie ochronnej, a nie na samym lakierze. Oznacza to, że możesz łatwo usunąć takie zanieczyszczenia za pomocą pianki przeciwśnieżnej, sprayu do detali lub odpowiedniej myjki kontaktowej.

Chodzi o to, aby nieestetyczne zabrudzenia na powierzchni samochodu były łatwe do usunięcia następnym razem. Choć nadal będzie się brudzić, warto włożyć dodatkowy wysiłek, aby zapewnić sobie szybkie i bezproblemowe czyszczenie w przyszłości.

Warto wspomnieć, że aby zwiększyć połysk podczas woskowania, należy kilkakrotnie nakładać warstwę produktu, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że powrócimy do miejsc, które mogliśmy przeoczyć.

Umyj okna

Szyby i okna samochodu powinny być dobrze wyczyszczone po zakończeniu hojny biały lakier z dużo uwagi, jak uważasz za stosowne. Jest to kolejny obszar, w którym użycie odpowiedniego produktu ma znaczenie. Upewnij się, że używasz środka czyszczącego do okien specjalnie wykonanego do okien samochodowych, ponieważ niektóre środki czyszczące do okien zawierają amoniak, który może spowodować uszkodzenie odcień okna samochodu.

Trudno będzie dostrzec odbicia na białym lakierze, ale świeżo umyte lub wypolerowane okna i szyby będą ładnie odbijać światło, zwłaszcza jeśli są przyciemniane. Dlatego ważne jest, aby starać się je jak najbardziej odblaskowe, aby jak najlepiej wykorzystać te ciemniej wyglądające obszary.

Utrzymanie połysku i ochrona

W tym momencie Twój samochód wygląda już świeżo po dokładnym umyciu, wyczyszczeniu i nałożeniu warstwy ochronnej wosku. Następnym krokiem w Twojej przygodzie z samodzielną konserwacją samochodu jest utrzymanie połysku i ochrony. Posiadanie w bagażniku płynu do mycia szyb w sprayu i czystej ściereczki z mikrofibry może być przydatne do usuwania kurzu, nadmiaru lakieru i ptasich odchodów.

Ochrona samochodu będzie łatwiejsza, jeśli będziesz go myć co najmniej dwa razy w tygodniu i woskować powierzchnię co 3-5 miesięcy, w zależności od miejsca zamieszkania i warunków jazdy.

Nie będzie odmiany do wskazówek oferowanych powyżej w zależności od czynników, takich jak środowisko samochód jest używany, stan drogi używasz, i oczywiście ty. Na przykład, będziesz musiał wykonać te białe wskazówki dotyczące czyszczenia samochodu częściej, jeśli jest lato lub jeździsz przez warunki pylenia w porównaniu do kogoś dbającego o samochód w sezonie zimowym. Wypróbuj te 10 białych wskazówek czyszczenia samochodu dla siebie, aby zobaczyć różnicę, jaką mogą one zrobić, czy to na białym lub kolorowym samochodzie.

Mateusz Kalita

Redakcja swt4x4.pl