26 stycznia 2017 Udostępnij

Czyste auto dzięki car detailingowi to wizytówka firmy

Bez względu na to, jak bardzo byśmy o niego nie dbali, musimy liczyć się z tym, że nasz samochód będzie się brudził wprost proporcjonalnie do pokonywanych przez siebie odległości. Nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że auta firmowe budzą się w zadziwiająco szybkim tempie.

Jak dbać o auto?

Efektywna troska o taki samochód nie jest prostym zadaniem, okazuje się jednak, że z pomocą jest nam w stanie przyjść autodetailing. Zwykle wydaje nam się, że naszą wizytówką jest przede wszystkim marka, model oraz kolor naszego samochodu i rzeczywiście, nie można nie dostrzec tego, że kierowcy przywiązują do tego niemałą wagę. Jeśli jednak samochód jest dość drogi, ale zaniedbany, z pewnością nie wystawi nam najlepszego świadectwa.

Trudno dziwić się więc, że dobra prezencja samochodu jest dziś uważana za ważny element tego, co nazywamy biznesową etykietą. Istnieje zresztą wiele czynników, które mają wpływ na to, na ile czysty jest pojazd, jakim dysponujemy. Najważniejszy wydaje się w tym kontekście zewnętrzny stan samochodu, nie bez znaczenia jest jednak jego wnętrze, a także komora silnika.

Regularna pielęgnacja

Wygląd nadwozia to przede wszystkim konsekwencja tego, jakie warunki panują podczas eksploatacji pojazdu, nie bez znaczenia jest przy tym nie tylko sama pogoda, ale i to jak wygląda droga, którą się poruszamy. Inny rodzaj zabrudzeń jest niemożliwy do uniknięcia na autostradzie, z innym zaś musimy się liczyć poruszając się po bezdrożach.

Zabiegi samochodowe

Czasem wygląd samochodu jest też uzależniony od tego, gdzie wyznaczono jego miejsce postoju. W garażu nie trzeba się obawiać o panujące aktualnie warunki pogodowe, nocleg pod chmurką wiąże się jednak z pewnymi utrudnieniami. Oczywiście, osoby odpowiedzialne za pojazdy służbowe zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak duże znaczenie ma ich regularne mycie, nie da się jednak ukryć, że każdy rodzaj myjni ma blaski i cienie.

Myjnia samochodowa

W myjni ręcznej czyszczenie samochodu jest bardziej szczegółowe, a tym samym mamy też do czynienia ze spadkiem ryzyka wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Niestety, musimy liczyć się również z tym, że mycie tego rodzaju będzie dość kosztowne, a sama czynność będzie zajmował więcej czasu. Wszystko to sprawia, że kierowcy znacznie częściej wybierają myjnie tunelowe znane też jako uniwersalne.

Te nie wymagają od nich niemal żadnego zaangażowania, samochód jest jednak narażony na poważne ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Samo mycie nie jest też tak dokładne. Innym rozwiązaniem jest szybka i wygodna myjnia bezdotykowa, samodzielna obsługa przez kierowcę minimalizuje przy tym ryzyko rys i zadrapań.

Mateusz Kalita

Redakcja swt4x4.pl