24 stycznia 2017 Udostępnij

W jaki sposób wypolerować swój samochód? Użyj dobrych past polerskich!

Choć polerowanie ręczne cieszy się rosnącą popularnością, musimy mieć świadomość tego, że jego efekty wcale nie są aż tak spektakularne, jak ma to miejsce w przypadku zabiegu mechanicznego. Najczęściej jest więc ono stosowane w odniesieniu do niewielkich rys, choć można liczyć również na jego skuteczność w momencie, w którym zależy nam przede wszystkim na eliminacji zmatowiałej warstwy lakieru.

Jak prawidłowo polerować lakier?

Już w trakcie polerowania usuwane są jedynie niewielkie ilości lakieru. Pociąga to za sobą określone korzyści, mniejsze jest bowiem również ryzyko popełnienia błędu. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać chcąc, aby polerowanie pojazdu przyniosło oczekiwane przez nas rezultaty jest dokładne oczyszczenie samochodu.

Można odnieść wrażenie, że jego potrzeba jest akcentowana wyjątkowo często, trudno się jednak temu dziwić. Owszem, można wykonać polerowanie także na brudnym samochodzie, w takim przypadku jednak lakier mógłby się już nadawać jedynie do ponownego malowania. Drobinki piasku i inne zanieczyszczenia przedostawałyby się pomiędzy pad polerski oraz lakier, a to jedynie pogarszałoby jego walory wizualne.

Polerowanie samochodu

Pasta polerska

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie produkty do polerowania powinniśmy uznać za najlepsze, najlepiej skupić się nie na jednym, ale na dwóch rodzajach past polerskich. Jedna może mieć średnią moc ścierną, druga zaś – odpowiednio mniejszą. Oczywiście, nie możemy też zapominać o czymś, co pozwoli nam na nakładanie pasty.

Pad polerski

Tu najlepiej sprawdza się pad polerski zwłaszcza, że w sprzedaży dostępne są rozwiązania tak o różnych rozmiarach, jak i o różnej grubości. Niekiedy można wymienić pad na gąbkę przeznaczoną do używania maszynowego, ta jednak spełni stawiane przed nią oczekiwania jedynie wówczas, gdy nie zapomnimy o zaopatrzenie się dodatkowo w ręczne uchwyty.

Tak przygotowani możemy rozpocząć polerowanie. Oczywiście, jeden etap zwykle okazuje się niewystarczający, należy więc liczyć się z tym, że czynność ta będzie od nas wymagać czasu i precyzji, aby charakteryzować się skutecznością.

Patryk Wójcik

Redakcja swt4x4.pl