26 stycznia 2017 Udostępnij

Odśwież sylwetkę swojego samochodu wykorzystując pasty polerskie

Jeszcze zanim przystąpimy do odświeżania wyglądu naszego samochodu, musimy zwrócić uwagę na ewentualne ślady zadrapań oraz rdzy, te bowiem powinny zostać usunięte. Można to osiągnąć korzystając z jednego z dwóch rozwiązań.

Poprawki lakiernicze

Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście skorzystanie z możliwości, jakie oferuje profesjonalny warsztat lakierniczy, lakiernik jest bowiem w stanie pozbyć się każdego wgięcia i rysy. Oczywiście, jeśli uszkodzenie jest poważne, należy liczyć się z tym, że jego wiedza będzie niewystarczająca i konieczne stanie się skorzystanie z usług oferowanych przez blacharza. Niestety, jest to rozwiązanie kosztowne, warto więc zastanowić się nad tym, czy mimo wszystko nie mówimy o zadaniu, z którym jesteśmy w stanie uporać się samodzielnie. Okazuje się, że wówczas, gdy w grę wchodzą środki, które można wykorzystać w tym celu, wybór jest imponujący.

Jeśli uszkodzenia są niewielkie, z pomocą przychodzi nam lakier do zaprawek, odtłuszczacz oraz lakier akrylowy służący do zabezpieczenia. Nie brakuje też firm, których oferta obejmuje specjalne zestawy przeznaczone do tego, aby zabezpieczać rysy. Jeśli uszkodzenia są większe, możemy skorzystać ze szpachli samochodowej, żywicy, utwardzacza oraz profesjonalnego środka przeznaczonego do konserwowania tak zwanych profili zamkniętych.

Zastosowanie pasty polerskiej

Problemem starszych pojazdów może być i to, że w procesie ich użytkowania lakier stracił już charakterystyczny dla siebie blask. W takim przypadku konieczne staje się jego polerowanie z zastosowaniem specjalnej pasty polerskiej oraz specjalnej polerki samochodowej.

Lakier samochodowy

Jeśli jednak zamierzamy samodzielnie polerować lakier samochodowy, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest to najlepsze z możliwych rozwiązań, brak wiedzy w tym zakresie może bowiem sprawić, że doprowadzimy do strat, które przewyższą ewentualne zyski. Jeśli linia boczna naszego samochodu nie budzi naszego zadowolenia, nie powinniśmy przesadnie się niepokoić.

Odświeżenie lakieru

Bardzo często okazuje się, że już dobre umycie samochodu i nawoskowanie lakieru jest w stanie rozwiązać problem, który nas trapi. Jeśli jednak mamy do czynienia ze starszym samochodem, najprawdopodobniej nie obejdzie się bez polerowania z wykorzystaniem specjalnej pasty, co nie tylko doprowadzi do odświeżenia lakieru, le i przywróci mu jego dawny blask.

Na etapie wyboru wosku wcale nie warto przy tym oszczędzać, najlepiej sprawdzają się bowiem te rozwiązania, które nie tylko dbają o wygląd lakieru, ale i zabezpieczają go tak, aby korozja nie stanowiła dla niego poważniejszego zaskoczenia. Jeśli mamy w linii bocznej listwy wykonane z chromu, nie należy rezygnować z kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji powierzchni chromowanych.

Bartosz Węglarz

Redakcja swt4x4.pl