26 stycznia 2017 Udostępnij

CZYM SĄ ZABIEGI CAR DETAILING?

Car detailing czyli zaawansowane SPA dla aut

Car detailing to cały proces związany z czyszczeniem, konserwacja oraz renowacją aut używanych, nowych, a nawet takich uważanych za zabytek. Obejmuje to zarówno części zewnętrzne, jak i wewnętrzne samochodu, a także jego poszczególne elementy. Po zakończeniu tych prac, które niekiedy trwają nawet 2 do 4 dni, samochód odzyskuje blask, podnosi się jego wartość rynkowa, przedłuża się także jego żywotność.

W ofercie jaką przedstawiamy polecamy trzy podstawowe zabiegi: mini detailing, detailing zewnętrzny, detailing wewnętrzny. Gwarantujemy bezpieczeństwo używanych preparatów oraz fachową wiedzę, dzięki której wszystkie prace są wykonane na najwyższym poziomi. Jakie dokładnie czynności wchodzą w skład poszczególnych ofert? Oto krótka charakterystyka wszystkich trzech ofert.

Mini detailing

Mini detailing obejmuje kilka czynności mających na celu przywrócenie połysku powłoce lakierniczej. Bardzo często z tej usługi korzystają osoby chcące sprzedać auto, ponieważ mini detailing gwarantuje wspaniały efekt wizualny. Całość zabiegów trwa minimum 6 godzin, a w ciągu tego czasu auto jest bardzo dokładnie myte, z pieczołowitością są usuwane wszystkie pozostałości po asfalcie i smole, piasku oraz pyłu osadowego. Następnie są polerowane mechanicznie lub glinkowane, tak by usunąć lekkie zarysowania oraz utlenioną warstwę lakieru. Na końcu nakładany jest wosk z Camauba na karoserię i zabezpieczenie lakieru. Dodatkowo oferujemy także dressing opon.

Konserwacja samochodu

Detailing zewnętrzny

W tym przypadku oferta obejmuj całość usług związanych z kosmetyka auta. Tutaj są obecne następujące po sobie etapy: mycie auta, wysuszenie go ręcznikami z mikrofibry, glinkowanie karoserii, wieloetapowe polerowanie lakieru, przygotowanie karoserii na nałożenie wosku, nakładanie wosku, woskowanie i czyszczenie felg, dressing opon oraz zewnętrznych części plastikowych. Detailing zewnętrzny polecany jest dla aut których powłoka lakiernicza jest zaniedbana, wymaga odnowy i zabezpieczenia. Całość zabiegu trwa minimum kilkanaście godzin, czasem kilka dni.

Detailing wewnętrzny

Jeśli odpowiednio zadbamy o wnętrze auta to posłuży nam ono dużo dłużej. Także tutaj podstawą jest drobiazgowe czyszczenie, odkurzanie oraz osuszenie całej wewnętrznej powierzchni. Gwarancją najlepszych efektów jest użycie najlepszych preparatów, narzędzi i urządzeń do czyszczenia. Detailing wewnętrzny obejmuje odkurzanie, pranie tapicerki lub konserwacja skóry, czyszczenie i zabezpieczenie części plastikowych i gumowych, zabezpieczenie elementów wewnętrznych specjalnymi preparatami.

Patryk Wójcik

Redakcja swt4x4.pl