22 sierpnia 2017 Udostępnij

Świeże wnętrze w używanym samochodzie

Gdy kupujemy używany samochód często naszym problemem okazuje się to, że wcale nie czujemy się w nim najlepiej. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapach, z jakim mamy do czynienia w przypadku jego wnętrza, nie jest dla nas miły. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Pranie tapicerki

Nietrudno domyślić się, że do przetestowania mamy przynajmniej kilka sposobów. Tym, co zwraca na siebie uwagę w pierwszej kolejności jest nieprzyjemny zapach tapicerki. Ten daje o sobie znać choćby wówczas, gdy poprzedni właściciel samochodu miał tendencję do palenia w aucie. Przykry zapach jest też wydzielany przez plamy po rozlanych napojach, dzieje się to przy tym nawet pomimo tego, że plamy te już jakiś czas temu wyschły. Kłopotliwy zapach może też być konsekwencją tego, że jeszcze zanim auto stało się naszą własnością, podróżował nim pies albo kot.

Oczywiście, najlepiej w takim przypadku po prostu umyć tapicerkę, wskazane jest przy tym zastosowanie odpowiednich kosmetyków samochodowych zamiast klasycznych rozwiązań wykorzystywanych też na co dzień. Wskazane jest też zajrzenie pod wszystkie siedzenia i wyjęcie, a w skrajnym przypadku także wymiana dywaników samochodowych.

Pranie tapicerki

Ta ostatnia czynność nie może nas dziwić, okazuje się bowiem, że to właśnie dywaniki samochodowe są niejednokrotnie w największym stopniu przesiąknięte zapachem, który można uznać za co najmniej mało atrakcyjny. Pranie tapicerki nie jest wcale aż tak trudne, jak może się to wydawać osobom, którym brakuje doświadczenia w tym zakresie.

Zdecydowana większość preparatów wykorzystywanych w tym celu pozwala na uzyskanie tak zwanej aktywnej piany. Ta krystalizuje się już po kilkunastu minutach od nałożenia, a całość może zostać bez większego problemu zebrana z wykorzystaniem odkurzacza samochodowego. Takie pranie pozwala nam poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem, umożliwia przy tym również wyeliminowanie nieczystości. Jeśli plamy są bardziej uciążliwe, możemy zastosować odplamiacze do ich wybawiania, należy jednak upewnić się, że taki środek nie uszkodzi samej tapicerki.

Patryk Wójcik

Redakcja swt4x4.pl